Samochód powinien być regularnie i dokładnie sprawdzany przez mechaniów pod kątem diagnozy i eliminacji powstałych awarii i usterek abyśmy mogli zawsze cieszyć się naszym samochodem.

W każdym silniku znajduje się olej i filtr, bez tego samochód nie będzie wstanie jeździć.

Podstawą każdego przeglądu samochodu jest wymiana oleju silnikowego i filtra oleju. Niedopatrzenie może uszczuplić nasz portfel – stary olej traci parametry smarne, zimą przy minusowych temperaturach zużyty olej nie zabezpieczy silnika w momencie rozruchu, latem przy wysokich temperaturach może przyczynić się do nadmiernego przegrzania. Ważne jest aby podczas przeglądu samochodu mechanik wybrał olej silnikowy taki jakiego zaleca producent.– przykład samochód w którym jest silnik diesla wyposażonym w filtr cząstek musi pracować na oleju przeznaczonym do silników z tą konkretną technologią.

Samochody 10-cio letnie, starsze z dużym przebiegiem mechanicy powinni sprawdzić: poziomu oleju w skrzyni biegów i w tylnym moście.

Co powiniem sprawdzić mechanik w trakcie podstawowego przegląd samochodu?

Przegląd samochdowu – zawieszenia i hamulców
Urządzenie diagnostyczne z rolkami napędzające koła określają w jakiej kondycji są hamulce – zasadniczy i ręczny. W momencie naciśnieciu pedału hamulca mechanik sprawdzi siłę hamowania na przednią i tylną oś. Dla laików słowo szarpaki zapewne z niczym się nie kojarzy ale samochód powinno się też sprawdzić na tymże szarpaku aby przeanalizować inne elementy zawieszenia. Aby sprawdzić w jakim stanie jest podwozie Stan podwozia w twoim samochodzie można sprawdzic w momencie kiedy mechanik podniesie auto na podnośniku. Wtedy można sprawdzić sworznie zwrotnic kół, mocowania od amortyzatorów. Auto na podnosniku to także czas kiedy mechanik może sprawdzić stan poszczególnych osłon oraz wycieków. Mechanik powinien skontrolować miskę olejową, skrzynię biegów a także hamulce. Kontrola zawieszenia samochodu daje nam mozliwośc sprawdzenia luzów w połączeniach wahaczy, stabilizatora, drążków reakcyjnych oraz kierowniczych.

Przegląd samochodu – układ hamulcowy
Analizuje się go szczególnie pod kątem ilości płynu hamulcowego w zbiorniczku wyrównawczym, stanu okładzin ciernych klocków i tarcz oraz bębnów. Diagnostyka pozwala wychwycić mankamenty każdego elementu. Części sprawdzane są pod kątem trwałości – pęknięć czy zarysowań na tarczach, zeszklenia czy zanieczyszczenia powierzchni ciernej i grubości klocków hamulcowych.

Sprawdzenie poziomu płynów

Przegląd samochodu Pruszków, Włochy, Okęcie

Przegląd samochodu Pruszków, Włochy, Okęcie

Updated on 2019-02-04T16:55:47+00:00, by arscar.